Studium v Rice Lake

Rok na střední škole v USA

Jde již o mnoholetou tradici, kdy studenti ze Žamberka mohou díky organizacím ŽIFA a RLIFA studovat na střední škole v partnerskem městě Rice Lake ve statě Wisconsin.

Každý rok jsou vybrani 2 studenti, kteří stráví jeden školní rok na RLHS. Jde o jedinečnou příležitost, kdy si studenti mohou zdokonalit angličtinu, zjistit jak funguje vzdělání v zahraničí, najít si dobré přátelé, poznat jinou kulturu a užít si spoustu zábavy.

Studenti jsou ubytováni v hostitelských rodinách, které jsou jim zázemím a oporou. Mají možnost i mimoškolních zájmových aktivit – sport, hudba a podobně.

Přínosem je samozřejmě zdokonalení v anglickém jazyce, což studentům může pomoci u přijímacích zkoušek na vysokou školu, státních jazykových zkoušek a certifikátů. Je to určitě příležitost k osamostatnění a ujasnění při výběru vysoké školy – zaměstnání. Tito studenti jsou většinou po absolvování tohoto programu výrazně komunikativní, průbojní a mají úspěch při studiu na vysokých školách, někteří již dnes pracují na zajímavých postech v Čechách i zahraničí.

Studium a pobyt v Rice Lake přináší našim studentům ohromné zkušenosti a do značné míry dále ovlivní jejich budoucí život. Do Rice Lake však neodjíždí studenti pouze studovat, ale i reprezentovat a dále rozvíjet partnerské vztahy mezi Žamberkem a Rice Lakem. Tento projekt vyžaduje od zájemců vysoký stupeň samostatnosti, přizpůsobivosti a ochoty pomáhat při budoucích projektech obou měst.

RLHS Warriors

Seznam studentů

Jak se dostanu na rok do Rice Lake?

Pro tyto informaci se dále obracejte na starostu města p. J. Dytrta

Finanční náklady

Kolik mě pobyt v Rice Lake bude stát?

Pro hrubý odhad nákladů na rok v Rice Lake, USA jsou zde přibližné finanční náklady ze školnho roku 2011/2012.

Služební a registrační poplatky, pojištění

  • 4 250,-USD - manipulační poplatky SCI (Sister City International), povinné zdravotní a úrazové pojištění sjednané SCI
  • 180,-USD - tzv. SEVIS poplatek (Student Exchange Visitor Information System), díky němuž student obdrží studentské vízum
  • Celkem: $4 780 + $180 = $4 960 = 89 280Kč

Doprava, výdaje v USA (orientačně)

  • Letenka – cca. 23 500Kč
  • Obědy, kapesné – měsíčně cca 4 000 – 5 000Kč
  • Celkem: 23 500 + 10×4000 = 63 500Kč

Pozn.: počítáno kurzem 1USD = 18Kč


Dokumenty

studium_v_rl.txt · Poslední úprava: 2013/05/04 00:42 (upraveno mimo DokuWiki)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki