Dáša Hegerová

  • 2007/2008 - studentem v Rice Lake
  • pobyt v RL popisuje na své webové stránce

Moje zkušenosti z USA

Je to jen pár měsíců, co jsem se vrátila z partnerského města Rice Lake. Stále ještě objevuji, co mi tento roční pobyt dal. Na začátku mého rozhodnutí stála touha poznat něco nového a naučit se dobře anglicky. Postupem času jsem zjistila, že mi tato zkušenost dala mnohem více, než jsem očekávala.

Poznala jsem americkou kulturu i to, jak žije pravá americká rodina. Vytvořila jsem si s nimi pouto, které stále trvá. Studium na střední škole mi přineslo rozšíření obzorů v jiném stylu učení, i v předmětech, které jsem si tam mohla vybrat. V hodinách sem se naučila více používat vlastní myšlení a zapojovat se do výuky. Zlepšení v angličtině nyní využívám hlavně v hodinách, ale věřím, že mi to pomůže i v budoucnosti, například při studiu na vysoké škole nebo cestování. Díky tomu, že na RLHS studují studenti i z jiných zemí jsem získala kamarády z různých zemí celého světa a poznala také něco z jejich kultury.

I když odloučení bylo velmi těžké hlavně pro mé rodiče, hodnotí mojí zkušenost jako kladnou. Podle jejich slov jsem nyní komunikativnější a tolerantnější. Naučila jsem se více plnit své povinnosti a je na mě větší spolehnutí.

I když rok od všeho známého je dlouhá doba, nikdy toho nebudu litovat. Je to nezapomenutelná zkušenost, kterou bych zopakovala asi každý den mého života.<< ZPĚT na seznam studentů

hegerova_dasa.txt · Poslední úprava: 2013/05/04 00:42 (upraveno mimo DokuWiki)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki