Ohlédnutí za rokem 2010

...a poděkování všem, kteří přiložili ruku k dílu

Ráda bych tímto krátkým ohlédnutím za již minulým rokem připomněla jednotlivé akce ŽIFy a poděkovala všem těm, kteří přispěli k jejich úspěšnému průběhu.

Téměř rok připravovala ŽIFA společně s pěveckým sborem VIOLA v září úspěšně zakončené americké turné. V únoru 2010 jsme již po 16. výbírali kandidáta na roční studijní pobyt v Rice Laku. Tentokrát poprvé odjel do Rice Laku pouze jeden student, Vítek Verner, který během svého studia bude čtenáře ŽL seznamovat se svými americkými zážitky. V loňském roce také poprvé navštívili Žamberk celkem 3 studenti z Rice Laku. Zabydleli se zde na dobu dvou měsíců a navštěvovali místní gymnázium a SOU Zámek.Velký dík patří zajména hostitelským rodinám některých bývalých “exchange” studentů, které dětem z Rice Laku zajišťovali rodinné zázemí. V červenci pak proběhl již 5.ročníkí Letní jazykové školy pro širokou veřejnost.

Za tyto možnosti organizovat výše zmíněné kulturní a vzdělávací akce je třeba poděkovat zejména dobrovolníkům ŽIFy, rodinám bývalých a stávajících “exchange” studentů, spolupracujícím organizacím, osvíceným sponzorům a zejména zástupcům Města Žamberk, kteří dosud mezinárodní spolupráci a jazykové vzdělávání veřejnosti vřele podporovali.

Věříme, že tomu tak bude i nadále.

Za ŽIFA Jana Fialová, předsedkyně

ohlednuti_2010.txt · Poslední úprava: 2013/05/04 00:42 (upraveno mimo DokuWiki)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki