Do Rice Lake se připravují noví "exchange" studenti

výběrové řízení 2009

Na konci února proběhl výběr dalších dvou výměnných studentů, kteří budou školní rok 2009-10 studovat na Rice Lake High School Warriors.

Do konkurzu se letos přihlásilo celkem 5 studentů, všichni z Gymnázia Žamberk. Po absolvování písemné části (téma eseje bylo: „Kdybych mohl, tak bych…“ a od studentů se očekávala alespoň dvoustránková práce strojopisu), museli všichni studenti projít ústním pohovorem před čtyřčlennou komisí (vše samozřejmě v angličtině!). V komisi letos zasedli Mgr. I.Odvárková za gymnázium, Ing. V.Fabián za městský úřad, Mgr. J.Fialová za ŽIFA a jeden z bývalých exchange studentů J.Hrubý. Dalším kritériem výběru byla míra zapojenosti studentů v rámci dosavadních partnerských projektů ŽIFA. V poslední fázi museli všichni zájemci o studium v RL podstoupit ještě pohovor s psychologem, kde byla hodnocena zejména zralost studentů trávit jeden rok daleko od svých nejbližších ve zcela novém prostředí.

Po vyhodnocení všech stanovených kritérií byli pro příští školní rok vybráni studenti Eva Jansová a Robert Fáber.

Ve shodě se všemi posuzovateli výběrového řízení ráda konstatuji, že zúčastnění studenti prošli výběrovým řízením bez problémů a při studiu v RL by obstáli všichni.

Děkuji tímto paní psycholožce PhDr. P.Novotné, všem členům výběrové komise a přihlášeným studentům za hladký průběh výběrového řízení a těším se na další spolupráci s nově vybranými exchange studenty, ale i s těmi, kteří se rozhodují zkusit své štěstí v některém z následujících ročníků.

Za ŽIFA,J.Fialová

Eseje vybraných studentů

aktual/aktual09_001.txt · Poslední úprava: 2013/05/04 00:42 (upraveno mimo DokuWiki)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki