Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

aneta_langerova [2013/05/04 00:41] (aktuální)
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Aneta Langerová ======
  
 +{{ :studenti:aneta.jpg?nolink|Aneta Langerová}}
 +
 +  * 1999/2000 - studentem v Rice Lake
 +
 +
 +===== Jeden rok života strávený za Velkou louží =====
 +Jeden rok života strávený za Velkou louží. Od rodičů, sourozenců a přátel mě dělí několik tisíc mil a Atlantický oceán. Ve svých sladkých sedmnácti letech se vrhám kamsi do neznáma, plna očekávání a odhodlání se vydávám na spletitou cestu za poznáním. Široká postel uprostřed sklepní místnosti, skříň, čtyři holé stěny, žádné okno a velká tma. Marně se snažím usnout, čeká mě 10 měsíců v tzv. Zemi snů a neznám tu skoro nikoho. Sama se dvěma kufry ležím v černočerné tmě v mém novém pokoji a přemýšlím o okamžicích příštích. 
 +
 +Je ráno. První, druhé, desáté, dvacáté a všechno se najednou začíná prosvětlovat. Poznávám okolní krajinu, lidi i sama sebe. Tvoří se nová přátelství. Taková, která mi jsou oporou ve chvílích nejtěžších jako např. o Vánocích. Najednou znám spoustu milých, hodných, ochotných a přátelských Američanů a prožívám s nimi mnoho příjemných chvil. Na vlastní kůži ochutnávám sladkou ( někdy až přeslazenou ) chuť Ameriky. Učím se její tradice a zvyky a sama vyprávím nadšeným posluchačům o svém domově, o našich zvyklostech a o lidech od nás z Čech. Rychle se zdokonaluji v angličtině, zvládám školní výuku i běžné hovory mezi kamarády. Bavím se marnou snahou mých amerických přátel vyslovit některá česká slovíčka a rychle šířím alespoň ty nejběžnější české fráze. 
 +
 +Čas letí rychlosti blesku. Ani se nestačím nudit, každé ráno se zcela nepochopitelně těším do školy, vše je tu jiné, zajímavé, stává se ze mě fanynka a někdy i členka místních sportovních týmů. Snažím se užít si tento rok co nejvíc a vytěžit z něho maximum. Všichni mi pomáhají a vycházejí vstříc. Začínám více přemýšlet o mezilidských vztazích a více si uvědomovat plno základních poznatků o nesmírné hodnotě přátelství a lásky. Možná se i měním, trochu dospívám a jsem mnohem samostatnější. Je to jako příprava, či trénink do života. Už nejsem žádná malá, bezstarostná holčička, odjela jsem na rok z domova, abych poznala svět, zlepšila svou angličtinu a seznámila se s novými lidmi. Vše se bezvadně daří. Samozřejmě nastávají i chvíle smutku a stezku po domově, ale to vše k tomu patří, je to jedna z těch nabytých zkušeností. Naštěstí je tu vždy někdo, kdo mě dokáže povzbudit, obejmout a krásně pohladit na duši. 
 +
 +Blíží se konec školního roku a s ním i tzv. "Graduation". V modrém taláru si jdu ve slavnostně vyzdobené tělocvičně pro mé "diploma" a tím má vše oficiálně zkončit…Před odletem zpět do krajin českých mám ještě to štěstí poznat i jiné oblasti Ameriky. A tak projíždím loďkou v těsné blízkosti Niagarských vodopádu, sleduji New York z vršku Sochy svobody, fotím se před Bílým domem, držím v rukou malého krokodýlka z Národního parku Everglades, koupu se na Miamské pláži, či pozoruji korály a hejna pestrobarevných rybek u Florida Keys. 
 +
 +Jeden rok života strávený za Velkou louží. Od mých amerických přátel mě dělí několik tisíc mil a atlantický oceán. Ve svých osmnácti letech jsem poznala neznáme a prokličkovala jsem uličkami různých životních zkušeností. Ze spousty fotek v mém pokoji zalitém světlem se na mě smějí vzpomínky z místa, které se mi stalo druhým domovem. Jsem bohatší o několik krásných přátelství a to vše díky jednomu roku strávenému v Americe. Roku, na který se nezapomíná.
 +
 +\\
 +\\
 +
 +[[studium_v_rl| << ZPĚT na seznam studentů]]
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki